Vrácení zboží a reklamace

Detailní popis všech náležitostí naleznete v našich obchodních podmínkách. Je nám líto, že nastala některá z okolností, která vás nutí zboží vracet či reklamovat. Jsme tu však pro vás a chceme, aby byl případ co nejrychleji vyřešen k vaší spokojenosti.

Prvním krokem je vybrat si jednu z možností níže - Vratka/Reklamace, kde následně zadáte váš e-mail. Na zadanou e-mailovou adresu obdržíte k vyplnění příslušný formulář k vaší žádosti. Následne vás budeme kontaktovat a domluvíme spolu další postup. Díky službě Retino budete mít proces vrácení či reklamace pod kontrolou od začátku do konce.

 

Zadejte prosím svůj e-mail,
pod kterým jste zboží objednávali.

 

Zadejte prosím svůj e-mail,
pod kterým jste zboží objednávali.

VRÁCENÍ ZBOŽÍ BEZ UDÁNÍ DŮVODU


Internetový obchod loowfat.com poskytuje možnost vrácení zboží do 21 dnů od převzetí objednávky bez udání důvodu se zárukou vrácení kupní ceny.

Postup pro zaslání zboží: 

 • pokud si přes reklamační aplikaci zažádáte o štítek pro zaslání balíčku přes Zásilkovnu, hradíme poštovné za vás.
 • vytvoříme štítek na zpětnou zásilku a zašleme vám číslo balíku, které nahlásíte v Zásilkovni při předání balíčku. Nevypisujete žádnou adresu, pouze číslo zásilky na krabici.
 • zboží vhodně zabalte, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. K tomuto účelu nejlépe poslouží igelitová taška, bublinková obálka nebo krabice (především v případě kšiltovek nebo podobného tovaru, který by při přepravě mohl přijít o svůj původní tvar, vzhled nebo vlastnosti důsledkem pomačkání, rozbití nebo ulomení ). Nepřelepujte prosím originální balení tovaru, které by jste tím znehodnotili.

Podmínky pro vrácení tovaru:

 • zboží musí být odesláno nejpozději do 21 dnů od obdržení zboží
 • zboží musí být nenošené, v původním balení, schopné dalšího prodeje. 
 • zásilka nemusí obsahovat doklad o zaplacení


VÝMĚNA I VRACENÍ OSOBNĚ NA POBOČCE (U průhonu 466/22, 170 00 Praha)

Pro pražské zákazníky máme v Holešovicích kancelář, do které nám věci můžete přijít vrátit či vyměnit.

 1. před návštěvou nás prosím kontaktujte telefonicky, ujistíte se, že se budeme na adrese nacházet a v případě výměny i že pro vás zboží máme v alternativní variantě.
 2. pokud budete zboží vracet, počítejte prosím s tím, že peníze za vrácené zboží odesíláme v rámci 2-3 dní na Váš bankovní účet


REKLAMACE

Na většinu našeho zboží se vztahuje 24 měsíců záruční doby. Náležitosti jsou opět upraveny našimi obchodními podmínkami a zakládáme si na ukázkovém řešení reklamací - veškeré oprávněné reklamace vyřizujeme v co nejkratší době a bez problémů (většinu reklamací jsme zatím vyřešili v době výrazně kratší než zákonných 30 dní).

 

Reklamační řád

 1. Reklamaci je nezbytně nutné uplatnit bez zbytečného odkladu ihned, jakmile se vada objevila. Případné prodlení při pokračujícím užívání zboží může způsobit prohloubení vady a následné znehodnocení zboží, které může být důvodem zamítnutí reklamace.
 2. Pokud není uvedeno jinak, záruční doba na zboží je 24 měsíců a začíná běžet dnem převzetí zboží.
 3. Záruční dobu nelze zaměňovat s životností zboží, tj. dobou, po kterou při správném používání a správném ošetřování včetně údržby může zboží vzhledem ke svým vlastnostem, danému účelu a rozdílností v intenzitě jeho užívání vydržet.
 4. V případě, že kupující po převzetí zboží zjistí, že zboží není ve shodě s objednaným zbožím nebo pokud zboží vykazuje vadu, musí neprodleně o této skutečnosti informovat prodejce prostřednictvím systému Retino, příp. e-mailem nebo telefonicky, a to nejdéle do 7 dnů od převzetí zboží.
 5. Vyskytne-li se u zakoupeného zboží závada, má zákazník právo tuto vadu reklamovat.
 6. Vadou se rozumí změna vlastností zboží, jež je zapříčiněna použitím nevhodného nebo nekvalitního materiálu alebo nedodržením výrobní technologie. 
 7. Za vadu nelze považovat změnu (vlastnosti) zboží, která vznikla v průběhu záruční doby v důsledku jeho opotřebení, nesprávného používání, nedostatečné nebo nevhodné údržby, v důsledku přirozených změn materiálů, z nichž je zboží vyrobeno, v důsledku jakéhokoliv poškození uživatelem či třetí osobou nebo jiného nesprávného zásahu.
 8. Reklamace se považuje za řádně uplatněnou, jestliže je reklamováno zboží kompletní a reklamaci nebrání obecné zásady hygieny. Zákazník je povinen předložit reklamované zboží vyčištěné, zbavené všech nečistot a hygienicky nezávadné. Společnost Loowfat s.r.o. provozující e-shop www.loowfat.com je oprávněna odmítnout převzít k reklamačnímu vyřízení zboží, které nebude splňovat výše uvedené zásady obecné hygieny. (Vyhláška 91/1984 Sb., o opatření proti přenosným nemocem).
 9. Reklamace včetně odstranění vady bude vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění. V odůvodněných případech lze se zákazníkem dohodnout lhůtu delší.
 10. Zákazník uplatňuje reklamaci zasláním kompletního zboží na adresu: Loowfat s.r.o., U průhonu 466/22, 170 00  Praha 7 - Holešovice. Zásilka musí být označena číslem případu založeného v online formuláři výše.

 

VÝMĚNA ZBOŽÍ  

Pokud budete potřebovat zboží vyměnit (barva, velikost, či za zcela jiný produkt), bude to realizováno přes vrácení tovaru

Tzn. že vrátíte zboží přes okénko VRATKA (vyplníte formulář a ostatní náležitosti ) a následně si objednáte v našem e-shopu zboží na výměnu. Do poznámky nově vytvořené objednávky nezapomeňte uvést že se jedná o výměnu a uveďte číslo vratky z našeho reklamačního systému. Vaše objednávky spárujeme a nová objednávka vám bude odeslána bez nákladů za poštovné.

O odeslání nové objednávky budete  informováni e-mailem.